Купуючи фіскальні пристрої, платник податків може заощадити до 700 злотих на кожному з придбаних пристроїв. Однак, як це буває в таких випадках, для отримання такого повернення мають бути виконані певні умови та вжиті конкретні кроки.
За яких умов відбувається повернення коштів за касовий апарат і як його отримати?
Хто має право на повернення коштів за касовий апарат?
Зазначений закон поширюється на всіх платників податків, які починають вести облік продажів з використанням касового апарату. Але при цьому слід підкреслити, що: Право на повернення коштів за придбання касового апарату мають лише платники податків, хто сам вирішив реєструвати продажі за допомогою онлайн-апарата і раніше не продавали за допомогою касового апарату, так і ті, хто був зобов’язаний замінити пристрій, термін дії знижки становить 6 місяців з дати виникнення зобов’язання, повернення стосується як активних, так і пасивних платників ПДВ.
Скільки можна заощадити?
Купуючи фіскальні пристрої, платник податку може отримати 90% від вартості придбання пристрою, але відшкодування за покупку касового апарату не перевищить 700 злотих. Якщо ви придбали більше однієї онлайн-каси, ви зможете скористатися знижкою на кожну з них за умови, що почнете використовувати кожну з цих кас у кожній торговій точці не пізніше 6 місяців з моменту дата початку обліку продажів. Наприклад: купуючи 10 пристроїв онлайн, платник податків має право на відшкодування до 7000 злотих, якщо умова часу виконана.
Що робити, щоб повернути гроші за касовий апарат?
Придбати пристрій – платник податків повинен мати рахунок, що підтверджує придбання касового апарату, та підтвердження сплати всієї суми (не може бути лізингом),
Придбаний касовий апарат повинен бути онлайн-пристроєм, тобто він повинен забезпечувати зв’язок і передачу даних між касовим апаратом і Центральним сховищем касових апаратів.
УВАГА! Всі необхідні бланки та інформацію про них наші клієнти завжди отримують разом з касовим апаратом.
Як активному платнику ПДВ оформити відшкодування?
Якщо ви є активним платником ПДВ, ви подаєте декларацію щомісяця або щокварталу. Щоб сплатити суму за онлайн-покупку фіскального пристрою: використовувати для щомісячних розрахунків декларацію з ПДВ-7 , використовувати декларацію з ПДВ-7К для квартальних розрахунків.
Скільки можна повернути?
Це залежить від суми, витраченої на покупку касового апарату. Якщо це:
- менше або дорівнює сумі податку , яку ви повинні сплатити податковій інспекції за певний звітний період, тоді ви врегулюєте пільгу в одній декларації, зменшивши суму податку на суму відшкодування, на яке ви маєте право за покупку касового апарату,
- перевищує суму податку , яку ви повинні сплатити до податкової інспекції за певний розрахунковий період, тоді ви зменшуєте суму податку на відшкодування, на яке ви маєте право, а решта суми перераховується на ваш банківський рахунок або враховується в наступній декларації з ПДВ.
Для активних платників ПДВ дата відшкодування коштів за придбання касового апарату має другорядне значення – право на відшкодування не втрачається, тому його можна оформити в будь-якій декларації з ПДВ. Також може статися так, що протягом періоду, в якому ви почали користуватися онлайн-касою, ви не будете зобов’язані платити ПДВ. У такій ситуації ви можете дочекатися наступної податкової декларації, яка є обов’язковою для вас, або показати суму для повернення на ваш банківський рахунок.
Як звільненому від ПДВ платнику повернути кошти за придбання РРО?
Пасивний платник ПДВ може претендувати на отримання коштів, подавши заяву про повернення коштів за касовий апарат. Така заявка має відповідати таким умовам: подаємо керівнику податкової, який зареєстрував касовий апарат – особисто, листом або в електронному вигляді (якщо ви є власником довіреного профілю або кваліфікованого підпису та маєте рахунок на покупку пристрою в pdf форматі), включаємо такі дані: ім’я, прізвище (ім’я), адреса, податковий номер, № банківського рахунку, додаємо копію рахунка-фактури на придбання пристрою, копію підтвердження оплати всієї суми за касовий апарат та копію місячного фіскального звіту , як підтвердження продажу на даному пристрої, якщо ви є власником таксомоторної компанії , вкажіть у заявці номер ліцензії, реєстраційний та бортовий номер таксі, копію акта переповірки таксометра, що працює з касою.
УВАГА! Відповідну та вже заповнену заявку наші клієнти отримують при умові укладання річного договору на бухгалтерський супровід.