Аутсорсингова Компанія БУХГАЛТЕР

В якій формі можна вести бізнес. ФОП та компанії?

У Польщі існує кілька форм економічної діяльності. Відмінності між ними стосуються як формальних питань, таких як місце реєстрації, так і фінансових питань – наприклад, капіталу, необхідного для створення компанії, або способу представництва. Прочитайте, які найбільш важливі відмінності між формами ведення бізнесу.

В якій формі можна працювати в Польщі?

Якщо ви хочете створити компанію, у вас є кілька типів (юридичних форм) на вибір:

  • одноосібне володіння
  • партнерство
  • товариства капіталу: товариства з обмеженою відповідальністю та акціонерні товариства
  • товариства: повне товариство, товариство, командитне товариство, обмежене акціонерне товариство.

 

Найрозповсюдженіші форми власності це одноосібне володіння – аналог українського ФОП та Sp zoo аналог українського Товариства з Обмеженою відповідальністю.

Що потрібно враховувати при виборі форми діяльності?

Вибір форми бізнесу – важливе рішення. Існує багато відмінностей між приватними підприємцями та комерційними компаніями, які в основному стосуються:
чи будете ви вести бізнес самостійно чи з партнерами відповідальність за зобов’язаннями оподаткування та вид обліку мінімальний капітал, необхідний для відкриття бізнесу
форми представництва, тобто хто може представляти компанію, наприклад, в офіційних справах місце, де ви реєструєте компанію та займаєтеся пов’язаними з нею питаннями.

Який податок на прибуток (PIT / CIT) я буду платити?

Індивідуальний підприємець

  • оподаткування на загальних принципах: відповідно до податкової шкали 12% або 32% або фіксованого податку 19%
  • оподаткування за єдиною ставкою: одноразова сума на зареєстровані доходи або податкова картка (за умови дотримання певних критеріїв).

Товариство з обмеженою відповідальністю

Компанія є платником податку на прибуток підприємств. Ставки податку на прибуток підприємств становлять:

  • 19% – базова ставка
  • 9% – пільгова ставка для малих платників податку (тобто тих, у яких вартість виручки від реалізації разом із сумою ПДВ не перевищувала еквівалент 1 200 000 євро в попередньому податковому році, а для платників податків, які починають свою діяльність, – у податковому році, в якому вони почали діяти.

 

Фактично існує подвійне оподаткування:

  • дохід, отриманий компанією, оподатковується на рівні компанії
  • коли дивіденди виплачуються акціонерам, відбувається повторне оподаткування, цього разу на рівні акціонерів. Виплата дивідендів акціонерам, як правило, обкладається єдиною ставкою податку на прибуток у розмірі 19% (PIT / CIT – залежно від того, чи є партнер фізичною чи юридичною особою відповідно).

 

Також необхідно сплачувати внески до ZUS для підприємців. Стандарно цей внесок складає в районі 1500 злотих, однак можна скористатися пільгами та протягом двох з половиною років сплачувати в районі 300 злотих.

 

Залишились питання? Звертайтесь до нас!

З радістю відповімо на всі Ваші питання та допоможемо з майже усіма організаційними питаннями, що виникають при реєстрації та веденні бізнесу в Польщі. Наприклад, пошук приміщення для провадження діяльності, віртуальна адреса, підбір та працевлаштування співробітників та багато інших питань діяльності бізнесу.

Завжди раді взаємовигідній співпраці!