Аутсорсингова Компанія БУХГАЛТЕР

Кому варто змінити систему оподаткування в 2024 році? Практичні кроки до оптимізації

entrepreneur

Перегляд системи оподаткування може виявитися ключовим стратегічним рішенням для підприємців у 2024 році.  Головною метою цього процесу є оптимізація свого податкового навантаження.

Кожен бізнес має унікальні потреби та обставини, і вибір правильної системи оподаткування може впливати на його фінансовий успіх.

В Польщі ФОП(JDG), мають можливість вибору між трьома різними системами оподаткування, кожна з яких має свої особливості та переваги. Розглянемо ці системи трошки детальніше.

Загальна система оподаткування (ogólne zasady)

Розрахунок за загальними правилами означає, що підлягає оподаткуванню дохід, тобто різниця між отриманими надходженнями та витратами на отримання доходів. Ставки податку на прибуток складають 12% для доходу до 120 000 злотих і 32% з перевищення доходу понад цю суму.

Лінійний податок (podatek liniowy)

На лінійному податку дохід підприємця від підприємницької діяльності оподатковується за ставкою 19% Незалежно від розміру отриманого доходу ставка податку завжди однакова.

Оподаткування лінійним податком означає, що сам податок буде нарахований тільки на прибуток від бізнесу.

Ryczałt

Може бути вигідною системою оподаткування для підприємців, які не несуть великих витрат, пов’язаних зі своєю господарською діяльністю.

Ryczałt дозволяє вести спрощений бухгалтерський облік (облік доходів), а ставки податку залежать від виду бізнесу і коливаються від 2% до 17%.

Рішення про зміну системи оподаткування варто розглянути, коли поточний метод розрахунків уже не є оптимальним.

В Польщі фізичні особи підприємці (JDG) можуть змінювати свою систему оподаткування один раз на рік. Зміни можна внести до 20 лютого.

Загальна система на лінійний податок

Наприклад, якщо компанія має великі витрати і отримує щорічний дохід, який значно перевищує 120 тисяч злотих, вигідним може бути перехід на лінійний податок із ставкою 19%.

Перехід на лінійний податок дозволить компанії зберегти більше фінансових ресурсів, які можна використати для інших потреб, таких як розширення бізнесу, інновації чи резерви.

Лінійний податок на ryczałt

Наприклад, якщо компанія вже немає великих витрат, то привабливою системою оподаткування може стати ryczałt. Окрім вигідних процентних ставок, його основною перевагою є спрощення обліку — не вимагає ведення повної бухгалтерії доходів і витрат.

Перехід з Ryczałt на оподаткування на загальній системі може виявитися фінансово вигідним, особливо в ситуації, коли витрати, пов’язані з веденням бізнесу, перевищують доходи. Бо така система надає можливість відрахування витрат на отримання доходу,що може значно знизити податкові зобов’язання.

Практичний кейс: Загальна система на Ryczałt

Програміст вибрав загальну систему оподаткування, бо хотів би скористатися можливістю вираховувати витрати з доходу, якщо вони будуть (купівля ноутбуку, оплата за навчання для підвищення кваліфікації.)

Середня заробітна плата програміста в Польщі – 15 000 zlТ

Тобто річний дохід складає – 180 000 zl

Витрати, які були за рік – 10 000 zl

Рахуємо податок:

180 000 zl – 10 000 zl = 170 000 zl (чистий дохід)

На загальній системі податок з цього доходу буде рахуватися так:

120 000 zl х 12% = 14 400zl – 3600 zl =10 800 zl

170 000 zl – 120 000 = 50 000 zl

50 000 zl x 32% = 16 000 zl

Податок за рік: 10 800 zl + 16 000 zl =26 800 zl

На Ryczałt у програміста ставка фіксована – 12 %

І немає можливості вираховувати витрати.

Податок на Ryczałt : 180 000 x 12% = 21 600 zl

Тобто, в даному випадку вигідніше перейти з нового року на Ryczałt.

Звертайтеся до MV Company, ми готові допомогти вам вигідно змінити систему оподаткування. Наші висококваліфіковані фахівці гарантують професійний підхід і максимальну ефективність у вирішенні ваших податкових питань, щоб ви могли сплачувати менше податків.