Аутсорсингова Компанія БУХГАЛТЕР

Чому важливо складати бізнес-план?

business plan

Один із важливих етапів у відкритті бізнесу – це розробка бізнес-плану. Він дозволяє підприємцям чітко сформулювати стратегію на майбутнє, провести аналіз фінансів, виявити можливі загрози, визначити свої конкурентні переваги та ризики.

Завдання бізнес-плану

 • Визначити напрям бізнесу.
 • Аналіз ринку збуту та виявлення його особливостей.
 • Розробка стратегії просування.
 • Визначення характеристик продукту та оцінка масштабів виробництва.
 • Аналіз ризиків та витрат.
 • Розробка бюджетів для всіх етапів реалізації проєкту.

Бізнес-план – це важливий документ для залучення фінансування, оскільки він дає інвесторам можливість зрозуміти, як бізнес буде приносити прибуток і які ризики пов’язані з вкладенням коштів.

Популярні помилки в бізнес-плані:

 1. Не було враховано всі витрати, неправильні розрахунки
 2. У бізнес-плані для інвестора багато води
 3. Немає аналізу можливих ризиків
 4. Недостатній аналіз галузі
 5. Немає інформації про конкурентів.

Фінансова допомога для відкриття бізнесу в Польщі від Центру зайнятості

На сьогодні існує багато варіантів отримання додаткового фінансування для відкриття бізнесу в Польщі.

Центр зайнятості в Польщі (Urzęd pracy) пропонує фінансування для різних форм мікро-, малих та середніх підприємств. Ця програма спрямована на компанії, які потребують фінансової підтримки для розвитку свого бізнесу і складається з двох складових: кредитів та грантів. Зрозуміло, що найбільш вигідним варіантом для підприємця є саме отримання грантів, оскільки ця програма надає безповоротну фінансову підтримку для інвестиційних витрат. Гранти доступні претендентам, які відповідають визначеним критеріям.

Процедура отримання гранту на відкриття бізнесу від Центру зайнятості описується наступним чином:

 1. Подання заявки до Центру зайнятості, індивідуальні терміни розгляду якої можуть варіюватися, зазвичай становлять приблизно місяць. Під час аналізу заявки уважно перевіряються дані про професійну кваліфікацію та досвід заявника, а також оцінюється запланована діяльність.
 2. У випадку позитивної відповіді на заявку, укладається договір із відповідним Центром зайнятості та поручителями. Поручитель бере на себе відповідальність за можливе повернення суми гранту у випадку, якщо заявник не виконає умови договору.
 3. Після підписання договору гроші перераховуються на рахунок заявника протягом кількох днів. При цьому передбачається, що бізнес, для якого надаються кошти, повинен бути відкритий до дати, визначеної в контракті.

Заявки на отримання дофінансування на підприємницьку діяльність приймаються від початку року.

Ми з радістю вам допоможемо у складанні бізнес-плану та підготовці заяви на грант. Наша команда експертів готова надати кваліфіковану допомогу у створенні документів, які необхідні для успішного отримання гранту на відкриття бізнесу.