Аутсорсингова Компанія БУХГАЛТЕР

ФОП 1 група

business meeting

1 група Єдиного податку для ФОП не вважається найбільш привабливою через те, що сфера її застосування досить обмежена, так само як і умови перебування на цій групі ЄП. Вона більш прийнятна для тих, хто займається роздрібною торгівлею на ринках та надає побутові послуги населенню. Давайте розглянемо, хто може стати ФОПом 1 групи, скільки податків потрібно сплачувати та як саме звітувати.

Хто може бути на 1 групі?

1 група єдиного податку – тільки фізичні особи, які не використовують працю найманих осіб.

Річний дохід для платників І групи (167 мінімальних зарплат) — 1 185 700 гривень. У разі перевищення ліміту ФОПу доведеться перейти на загальну систему оподаткування.

Ставки податку 2024

Ставка єдиного податку становить до 10% від прожиткового мінімуму – 302,80 грн/міс.

Сплачувати ЄП на першій групі треба авансовим внеском щомісячно не пізніше 20 числа поточного місяця (п. 295.1 ПКУ) або за весь податковий період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Єдиний соціальний внесок:

мінімальна сума ЄСВ — 1 562 гривень за січень-березень, 1 760 гривень за квітень-грудень;

Ставка ЄСВ за себе для ФОПів становить за перший квартал 4 686 гривень, а за другий, третій, четвертий квартали у 2024 році — 5 280 гривень, що становить 22% від мінімальної зарплати щомісяця.

Види діяльності( КВЕД)

При виборі коду КВЕД ФОП 1 групи важливо враховувати специфіку власної діяльності та відповідність коду вимогам податкового законодавства.

Приклади КВЕД для ФОП 1 групи :

Роздрібна торгівля на ринках:
47.11 – Роздрібна торгівля в незакритих торговельних об’єктах
47.19 – Інша роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах

Побутові послуги:
95.21 – Ремонт годинників та ювелірних виробів
96.01 – Прання та хімчистка текстильних та хутряних виробів

Чи треба РРО для ФОП на першій групі ЄП

РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками ЄП першої групи (п. 296.10 ПКУ).

Звітність ФОП на першій групі ЄП

ФОП на ЄП першої групи звітують раз на рік (п. 294.1 ПКУ). Вони подають до органу ДПС податкову декларацію у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображають обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, а також відомості про суми ЄСВ (п. 296.2 ПКУ).