Якщо у вас є компанія за кордоном, вам необхідно знати, коли та як подавати повідомлення про контрольовану іноземну компанію (КІК)
КІК – це компанія, яка зареєстрована за кордоном і належить або підконтрольна резиденту України.
Такий резидент України має зобов’язання щодо декларування своєї компанії та подання звітності. Крім того, він також зобов’язаний сплачувати податки в Україні з нерозподіленого прибутку КІК.
Обов’язки по КІК
- Складання та подання звіту про контрольовані іноземні компанії до податкової одночасно з річною декларацією про майновий стан та доходи (для фізичних осіб – контролерів) або податкової декларації з податку на прибуток підприємств (для юридичних осіб – контролерів) за відповідний календарний рік;
- Підготовка та подання завірених копій фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку KIK за звітний (податковий) рік;
- Сплата податків з нерозподіленого прибутку КІК;
- Подання повідомлення до податкової:
- про будь-яке придбання частки у іноземній компанії, або про початок контролю;
- про заснування, створення або придбання майнових прав на частку в активах, доходах або прибутках утворення без статусу юридичної особи;
- про втрату частки або про відмову від частки в іноземній компанії;
- про відчуження частки в іноземній юридичній особі або про припинення здійснення фактичного контролю;
- про втрату або відмову від майнових прав на частку в активах, доходах або прибутку утворення, яке не має статусу юридичної особи.
Податки по КІК
Оподаткуванню підлягає не весь прибуток контрольованої іноземної компанії, а лише частина скоригованого прибутку КІК, що є пропорційною частиною того прибутку КІК, яким володіє контролююча особа на останній день звітного періоду.
Для фізичної особи – додаткове податкове навантаження у вигляді податку на доходи з фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18% та військового збору за ставкою 1,5%.
Ставка ПДФО у 18% застосовується якщо КІК за результатами фінансового звітного періоду приймає рішення не розподіляти прибутки, тобто не виплачувати дивіденди фізичній особі.
Ставка ПДФО у розмірі 9% застосовуватиметься у разі отримання фізичною особою розподілених прибутків від КІК.
Контролюючий орган має право направити платнику податків запит про надання додаткових пояснень щодо контрольованої іноземної компанії, якщо є податкова інформація про те, що:
- платник податків є контролюючою особою та не подав звіт про контрольовані іноземні компанії, та/або
- відомості, зазначені платником податків у звіті про контрольовані іноземні компанії, не відповідають дійсності або містять помилки.
Ставка податку ПДФО – 5% застосовується у тому випадку, коли сума прибутку КІК отримана у вигляді дивідендів від юридичних осіб України.
Для юридичної особи застосовується ставка податку на прибуток – 18%.
Як дізнаються про KIK?
Індивідуальні запити податкової щодо конкретних осіб
та їх компаній можливі вже сьогодні. Повідомлення до податкової про реєстрацію КІК фізичною чи юридичною особою можуть надходити від фінансових установ, будь-яких контролюючих органів, інших органів державної влади. Увесь світ вже наблизився до автоматичного обміну податкової інформації – відкриті реєстри бенефеціарів в ЄС запрацюють вже наступного року.
Компанія АК Бухгалтер готова допомогти Вам визначити Ваше податкове резидентство та забезпечити компетентну консультацію з усіх питань по КІК. Ми вам допоможемо у вчасному та правильному складанні та поданні звіту про КІК, гарантуючи відповідність податковому законодавству. Наша мета – спростити Вам процес управління КІК для успішного функціонування Вашого бізнесу.
Ще більше інформації про КІК буде на нашому вебінарі «Контрольовані іноземні компанії», реєстрація за посиланням.