Аутсорсингова Компанія БУХГАЛТЕР

Обов’язкове використання POS – терміналів з 2023 року

POS Terminal

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2022 №894 вводяться нові правила для розрахунків за товари та послуги з використанням спеціальних платіжних засобів. Починаючи з 1 січня 2023 року, торговці, що працюють у населених пунктах з більш ніж 25 тисячами мешканців, мають надавати можливість безготівкових платежів. Це означає, що вони повинні забезпечити можливість проводити оплату за допомогою електронних платіжних засобів, мобільних додатків або платіжних пристроїв.

Для отримання інформації про кількість мешканців в конкретному населеному пункті можна скористатися даними, які розміщені на веб-сайті відповідної територіальної громади, до якої належить цей населений пункт. Якщо потрібна така інформація, також можна звернутися до місцевих органів влади, які надають довідки щодо кількості мешканців у відповідному населеному пункті.

Така вимога не поширюється на:

  • ФОП-платників єдиного податку першої групи;
  • торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів;
  • на виїзну (виносну) торгівлю;
  • продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

 

Вимоги, які були згадані вище, не стосуються торговців, які займаються комерційною діяльністю в територіальних громадах, що знаходяться в районах проведення воєнних дій  або тимчасово окуповані, оточені або блоковані. Також ці вимоги не поширюються на торговців протягом трьох місяців після припинення воєнних дій на цих територіях або їх деокупації.

Відповідальність за відсутність POS-терміналу

За порушення вимог, які були згадані вище, законодавство передбачає адміністративну відповідальність згідно зі статтею 16315 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо фізичні особи-підприємці (ФОП) або посадові особи юридичної особи не дотримуються законодавчо встановлених вимог щодо забезпечення можливості здійснення безготівкових розрахунків за товари (послуги) за допомогою електронних платіжних засобів, їм можуть бути накладені штрафні санкції. Розмір штрафу становить від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень), а за повторне порушення – від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 гривень).