Аутсорсингова Компанія БУХГАЛТЕР

Річний PIT. Пільга за користування інтернетом

tax declaration

Інтернет-пільга – це вид пільг які віднімаються від доходу лише у річній податковій декларації. Ви можете скористатися цією пільгою за умови виконання всіх описаних нижче умов та маючи документальне підтвердження використання послуги Інтернет:

Інтернет-пільга є особливим видом пільг

Інтернет-пільга є особливим видом пільг і підлягає вирахуванню при податкових розрахунках лише протягом двох років поспіль – за умови, що платник податків раніше не використовував це відрахування. Таким чином, може застосовуватися при розрахунку податкової декларації за 2023 рік до платників податків, які:

  • ніколи раніше не користувалися подібними пільгами,
  • вперше скористалися пільгою під час розрахунку річної податкової декларації за 2022 рік

 

Максимальна сума, на яку платник податків може зменшити свій дохід, становить 760 злотих на особу.

В результаті перерахунку на повернення буде не сума, сплачена за інтернет, а сума податку від цієї суми (8,5 або 12%), розрахована відповідно до вашої ставки податку.

Докази інтернет-витрат у 2023 році

Хоча ви і не зобов’язані мати фактури за користування послугою доступу в Інтернет, збирати їх все ж таки варто. Це найбезпечніший і дуже зручний доказ, який можна використати у податковому органі для документування витрат на Інтернет за певний рік.

Маючи документ, що містить, зокрема:

  • дані, що ідентифікують покупця (отримувача послуги чи товару),
  • дані, що ідентифікують продавця (товарів чи послуг),
  • тип послуги, що купується,
  • до оплати

 

Надає право на застосування пільги.

На пільгу поширюється лише документ, що підтверджує оплату послуги. Іншими словами, вам завжди слід запитувати у постачальника послуг документ із позначкою «оплачено» або документувати його іншими доказами.

Доказом права на знижку також буде банківське підтвердження оплати, за умови, що в назві зазначено оплату за доступ до Інтернету.

Вирахуванню підлягають лише суми, фактично виплачені в 2023 році, за якими платник податків має підтвердження оплати.

Зверніть увагу, у разі оплати готівкою має бути підтвердження оплати або анотація до рахунку-фактури “оплачено готівкою”.

Проблема оплати “пакетів послуг”

Проблема оплати “пакетів послуг” і далі залишається актуальною, тобто якщо у нас « Інтернет + телефон» або « Телебачення + інтернет» –  у договорі з постачальником має бути чітко зазначено, яка оплата стосується Інтернету, а яка оплата – додаткової послуги.

Наприклад, у договорі зазначено, що за Інтернет плата складає 30 злотих, а за цифрове телебачення – 50 злотих. За відсутності такого положення ми не можемо розділити цю плату навпіл і довести, що стільки ми платимо за Інтернет. Якщо це не вказано в договорі або документі, отриманому від постачальника послуг, у вас не буде права на пільгу.

Ви можете відрахувати всю суму, зазначену до оплати, тобто суму брутто (включаючи ПДВ).

Ім’я та прізвище в документі повинні співпадати з даними особи, яка має намір здійснити відрахування. Ви не можете відняти витрати на Інтернет з рахунку, виставленого третій особі.

Вирахування поширюється лише на абонентську плату за користування мережею. Його встановлення, оновлення, плата за активацію та витрати на модем не дають вам права на знижку. Якщо платник податків придбав телефонну підписку з доступом до Інтернету, у документі має бути вказана докладна інформація про мережні витрати. Загальна сума не може бути поділена. Що це означає? Якщо у полі найменування послуги у рахунку-фактурі ПДВ міститься опис «придбання телекомунікаційних послуг», то платник податків не отримає пільг. У найменуванні обов’язково має бути вказівка на Інтернет, інакше платник податків може мати проблеми при податковій перевірці.