Аутсорсингова Компанія БУХГАЛТЕР

Ввезення автомобілів на територію України

Автомобільний, вантажний та пасажирський транспорт стали артерією, яка зшиває всю територію України. В умовах відсутності повітряного транспорту, нестабільності залізничного, зупинки морського транспорту, автомобільний несе на собі весь тягар перевезень.

Евакуація громадян, доставлення гуманітарних вантажів та допомоги Збройним Силам України – це лише невеликий перелік тих дій, що зараз відбуваються з використанням автомобілів.

Закон скасовує податок на додану вартість, акцизний податок та ввізне мито для автомобільного, вантажного та пасажирського транспорту.

Це дозволить придбати транспортні засоби для вищевказаних цілей, а заощаджені кошти спрямувати на інші важливі потреби. Це пожвавить ринок, прискорить та спростить доставку автомобілів на військові потреби. В усякому випадку, всі на це дуже сподіваються.

Одразу відзначимо, що все це діє виключно на період воєнного стану, тож оцінити чи будуть ці норми діяти після перемоги, поки неможливо.

А що там з євробляхами?

Досить цікаво встановити чи вплине закон на розмитнення євроблях. Адже деякі з них цілком можуть бути поміщені (а деякі вже поміщені) в митний режим імпорту, що дозволить розмитнити їх з урахуванням нового законодавства.

Тоді виходить, що всі власники зможуть їх розмитнити без сплати податків?

Дати відповідь на це питання зможе постанова Кабінету Міністрів України ухвалена на виконання цього Закону, щодо порядку розмитнення автомобілів та інших транспортних засобів.

Тому, можливо, податкові стимули стануть ключем до вирішення проблем з “бляхами”, хоча потрібно дочекатися дії прийнятого Закону і перших розмитнених автомобілів.

Звісно, це вплине на доходи бюджету, адже при розмитненні податки сплачуватись не будуть.

Втім, надалі, коли розмитнена машина приїде на заправку, станцію технічного обслуговування чи шиномонтаж, плата за такі послуги стимулюватиме суміжні галузі до власного відновлення і таки принесе податки в бюджет, хоч і їх обсяг складно оцінити.